4. Ukrajinský festival

Podujatie charity

Zažijte kousek Ukrajiny v srdci Ostravy

Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské Vás srdečně zve na 4. Ukrajinský festival. Dobrovolným vstupným podpoříte činnost Humanitárního střediska, které pomáhá potřebným na Ukrajině a v Moldavsku. Program bude probíhat také v rámci Festivalu v ulicích.

Festivalem budou znít originální melodie a stejně jako loni můžete zdarma ochutnat boršč, připravený z autentických surovin z rukou šikovných ukrajinských kuchařek. Atmosféru doplní výstava fotografií a nudit se nebudou ani nejmenší návštěvníci, pro ně jsme si připravili doprovodné workshopy. Vlastnoručně vyrobené drobnosti si pak mohou odnést na památku s sebou. Představí se také výrobci javořických dřevěných hraček, výrobci etno šperků a k zakoupení budou i produkty z kukuřičného šustí. Festival zakončí promítáni dokumentu Vzdálený štěkot psů. Jak se žije těm, kteří zůstávájí žít blízko bojových zón? Jak to ovlivňuje jejich životy? Zkuste se zadívat na svět očima desetiletého Oleha...

Program:

17:00–17:10 – zahájení festivalu

17:15–18:15 – ukrajinský vokální soubor Korále (Olomouc)

18:30–19:30 – soubor lidové hudby Tjačivská muzika (Zakarpatí)

19:45–21:15 – dětský soubor národního tance Samocvity (Lvov)

21:20–22:00 – soubor lidové hudby Tjačivská muzika (Zakarpatí)

22:00–23:30 – Vzdálený štěkot psů (promítání filmu v původním znění s anglickými titulky)

+ ochutnávka ukrajinské kuchyně
+ výstava fotografií „СІРА ЗОНА  (život v blízkosti bojové linie)“
+ doprovodný program pro děti

Vstupné:  dobrovolné

Čítať viac