Oslava výročí Korunovace Milostné sošky Panny Marie Svatohorské, zároveň Hlavní pouť české církevní provincie

Podujatie farnosti

Oslava v předvečer výročí korunovace sošky Panny Marie Svatohorské - v 19 h. bude motlitba posvátného růžence, mši sv. 29. 6. 2019 v 19.30 hod. celebruje pan biskup Karel Herbst. Po ní následuje světelný průvod.
Ostatní mše jako ve všední den v 7.00, 9.00 a v 17.00

V neděli bude hlavní mše svatá v 9 hodin u Korunovačního oltáře, celebruje Dominik kardinál Duka. Následuje tradiční průvod s milostnou soškou Panny Marie Svatohorské. V 11.15 h. bude minikonference u příležitosti 120. výročí narození kardinála Františka Tomáška. ve 14 hodin bude varhanní půlhodinka v bazilice, v 15 h. Mariánská pobožnost se slavnostním požehnáním a uctíváním milostné sošky v bazilice. v 16.15 h. Mariánské nešpory u Korunovačního oltáře.

Ostatní bohoslužby budou jako v neděli, mše v 11 hod. bude tichá, odpolední v 15.30 h.

Čítať viac